Léto

MÖLLTAL

CYKLOTURISTIKA

Flattach je extra tip pro milovníky horských kol. Najdou zde 150 km cyklotras všech možných stupňů obtížnosti.

TURISTIKA

Uprostřed hřebenů Vysokých Taur, kde mnoho hor přesahuje výšku 3 000 m, je Flattach dobrý startovní bod pro alpskou turistiku po známých i méně známých trasách. Poloha Flattachu jej dělá ideální volbou pro turisty a alpinisty, kteří vyhledávají vysoký alpský terén.

RAFTING NA ŘECE MÖLL

Několik druhů tras, obtížnosti a programů. Např.typ dobrodružství pro celou rodinu - nenáročný sjezd na raftu s instruktorem pro všechny ty, co začínají a učí se na s raftem teprve zacházet, účastníci poznají také trochu mírně divokou vodu. Trvání 1,5 hodinu, délka plavby cca 10 km. Typ Adventure tour- více divoké vody na malých plavidlech pro 3-4 osoby, intenzívní kurz s instruktorem, kdy účastníci vezmou pádlo do svých rukou. Trvání půl dne, délka plavby cca 24 km.

CANYONING
Pro začátečníky doporučujeme typ "Fragant Schlucht." Jednotlivé typy trvají od 2,5 - 4 hodiny, dle stupně obtížnosti.

RYBOLOV
Rybářský revír KELAG - délka 18 km, začátek při ústí řeky Gössnitzbach do řeky Möll a konec 300 kroků od před ústím řeky Teuchlbach do řeky Möll. Povolenka platí také pro řeku Teuchlbach (délka 4 km). Rybářský revír obce Stall - délka 4 km, začátek na řece Möll cca 900 m nad mostem "Matschnigbrücke" v Rakowitzen (Staller Anger) a pokračuje k hranicím obce Gössnitz. Povolenka platí také pro jezero Gössnitz-See.

JÍZDY NA KONÍCH, PAINTBALL, PLAVENÍ NA VORECH, TENIS, VENKOVNÍ KOUPALIŠTĚ - FLATTACH, KRYTÝ VENKOVNÍ BAZÉN - OBERVELLACH.

Turistické trasy:

https://www.ckpk.cz/downloads/Turisticke_trasy_na_Molltalu.pdf